Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Jak zrobić sowę z makramy?

Jak zrobić sowę z makramy?

Data publikacji 4 kwietnia, 2024

Makrama to starożytna technika wiązania sznurków, która pochodziło z Bliskiego Wschodu i z biegiem czasu zdobyła popularność na całym świecie. Za pomocą prostej techniki, uzyskujemy unikalne i oryginalne formy, które dodają ciepła i przytulności naszym wnętrzom. Dzisiaj pokażę Ci, jak zrobić sowę z makramy, aby wnieść w twój dom niepowtarzalny charakter.

Jak zrobić sowę z makramy?

Zaczynamy od zebrania wszystkich niezbędnych materiałów. Będziemy potrzebować sznurek bawełniany, patyk lub gałąź do zawieszenia naszej sowy oraz nożyczki. Wybór sznurka zależy od nas. Możemy wybrać dowolną grubość jaką preferujemy. Ważne jest, aby sznurek był możliwie najwyższej jakości. Większość osób preferuje sznurki o średnicy od 4mm do 6mm. Następnie wycinamy odpowiednią ilość sznurków – zazwyczaj potrzeba około 20. Każdy sznurek powinien być dwa razy dłuższy niż zaplanowana długość sowy.

Robimy pętlę na patyku, a następnie dzięki wiązaniu pętli i splotom sukcesywnie tworzymy kształt sowy. Wiązania makramy to w gruncie rzeczy proste sploty, latwe do nauczenia się. Zaczynamy od tworzenia ciała sowy, następnie przechodzimy do tworzenia oczu i na końcu dorabiamy łapy. Ogólnie, jakiekolwiek wiązanie, które wybierzesz będzie wyglądało dobrze, sova z makramy jest dość elastycznym projektem, który pozwala na wiele interpretacji.

Szkolenie podstawowe z makramy

Przed przystąpieniem do tworzenia sowy z makramy warto skupić się na poznaniu podstawowych wiązań tej techniki. Podstawowe wiązania makramy to supeł płaski, supeł spiralny oraz supeł prostokątny – każda z nich ma inne zastosowanie i daje inny efekt w gotowym projekcie.

Więcej o tych wiązaniach opowiem poniżej.

Supeł płaski jest podstawą większości projektów makramy, zarówno tych prostych, jak i bardziej skomplikowanych. Tak właściwie, jeśli nauczysz się tego właściwie jednego rodzaju supełka, będziesz mógł zrobić wiele niesamowitych rzeczy! Supeł spiralny jest nieco bardziej skomplikowany, ale daje naprawdę efektowne rezultaty. Jest on często stosowany do tworzenia rąk i nóg dla różnych figur, kluczyków i koralików makramy. Supeł prostokątny, z kolei jest idealny dla tworzenia płaskich form, tak jak w przypadku sowy z makramy.

Dlaczego warto znać podstawy makramy?

Makrama to niezwykle wdzięczna forma rękodzieła, która zachwyca nie tylko swoją prostotą, ale także różnorodnością form, które można za jej pomocą tworzyć. Znajomość podstaw umożliwia nie tylko szybkie zrozumienie schematów i instrukcji, ale również daje szersze pole do własnej inwencji twórczej. Dzięki umiejętności wiązania podstawowych splotów, można tworzyć własne, unikalne projekty, które na pewno zaskoczą swoją oryginalnością.

Odkryj kreatywne zastosowania makramy

Makrama, pomimo że jest techniką bardzo starą, wciąż oferuje wiele możliwości do eksploracji i tworzenia nowych rzeczy. Stworzenie sowy z makramy to nie tylko świetny sposób na naukę podstaw makramy, ale też na zrozumienie, jak wiele różnych form można stworzyć dzięki temu starożytnemu rzemiosłu. Niemniej jednak, sowa to tylko początek naszej przygody z makramą. Tak naprawdę, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Makrama można wykorzystać do stworzenia biżuterii, makatek, zwisów ścian, kluczyków, a nawet mebli i aranżacji wnętrz!

Wielu projektantów wnętrz już zauważyło potencjał makramy. Zawieszki ścienne, poduszki z makramy, czy makatki do roślin stały się hit w aranżacji wnętrz.

Wykorzystanie sowy z makramy w dekoracji wnętrza

Sowa z makramy może być piękną i unikalną ozdobą naszego mieszkania. Możemy zawiesić ją nad kominkiem, umieścić na półce z książkami, lub po prostu powiesić na ścianie. Dzięki możliwości samodzielnego tworzenia, sova z makramy będzie unikalny i niepowtarzalny elementem naszego mieszkania. Oczywiście, zachęcam do eksperymentowania z kolorami i formami! Dzięki kreatywnemu podejściu, każda sowa z makramy będzie inna.

Wykonanie sowy z makramy nie jest trudne, choć wymaga odrobiny cierpliwości i precyzji. Właśnie dlatego, jest to doskonały sposób na spędzenie czasu dla każdego, kto chce rozwijać swoje rękodzielnicze umiejętności. Mam nadzieję, że dzięki tej krótkiej instrukcji, również ty odkryjesz uroki pracy z makramą i pozwolisz sobie na chwilę twórczej ekspresji.

Redakcja przyjaznyinwestor.pl

Zespół pasjonatów budownictwa i aranżacji wnętrz. Mamy doświadczenie w projektowaniu przestrzeni nie tylko w domu, ale także w ogrodzie, dzięki czemu możemy przekazywać skompresowaną i jakościową wiedzę, dlatego zostań z nami na dłużej!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?